Wiadomości

Wizyta Świętego Mikołaja 06.12.2017 r.

Na dzień 06 grudnia wszystkie przedszkolaki z niecierpliwością oczekiwały, bo wiedziały, że odwiedzi je Święty Mikołaj.

Zanim jednak Święty Mikołaj dotarł do przedszkola najpierw wysłał swoich pomocników. Mieli oni za zadanie sprawdzić czy wszystkie dzieci z przedszkola mogą w tym roku otrzymać prezenty. Pomocnicy Świętego Mikołaja zorganizowali dzieciom wspaniałą zabawę mikołajkową, podczas której dzieci wykazywały sie różnymi umiejętnościami. Tańczyły, śpiewały, brały udział w zabawach i konkursach. Jak już były zmęczone zabawą mogły odpocząć i wtedy okazało się, że przez cały czas obserwował je Święty Mikołaj, który niespodziewanie pojawił się w przedszkolu. Nagle zrobiło się duże zamieszanie spowodowane wielką radością dzieci z przybycia gościa. Świety Mikołaj przywitał się z dziećmi, porozmawiał z nimi, pochwalił je i poczęstował cukierkami. Dzieci zaśpiewały piosenkę przygotowaną specjalnie dla Świętego Mikołaja. Nadszedł w końcu moment na rozdanie prezentów. Każde dziecko podchodziło do Świętego Mikołaja i odbierało swoją paczkę. Oczywiście nie zabrakło zdjęć z z tak ważnym gościem.

Wszystkie dzieci, jak już otrzymały swoje prezenty, z żalem pożegnały się. Do zobaczenia Święty Mikołaju w przyszłym roku! Bardzo dziękujemy!

Zabawa andrzejkowa

29 listopada 2017 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbyła się zabawa andrzejkowa.

Przedszkolaki, specjalnie na ten dzień, przygotowały stroje czarownic, czarnoksiężników i wróżek. Każda z grup przedszkolnych miała magiczne, niepowtarzalne zajęcia.

Dzieci dowiedziały się skąd wywodzą się Andrzejki, jakie towarzyszą im obrzędy, skąd wzięła się tradycja wróżenia. Panie wychowawczynie przebrane za czarownice, wróżki zabrały dzieci w krainę czarów i magii. Wróżyły dzieciom z magicznej kuli, z ich dat urodzenia. Zorganizowały wiele wróżb i zabaw andrzejkowych m. in. wróżby z butelką, losowanie imion z magicznego pudełka, przewidywanie przyszłości na podstawie wylosowanych atrybutów, przypisywanie cech charakteru na podstawie wylosowanego zwierzątka, przewidywanie wykonywanego zawodu w przyszłości, lanie wosku przez klucz, układanie bucików, zabawy z balonami, lejkami, słomkami. Przerywnikiem podczas wróżenia w grupie Starszaków była dyskoteka, a w młodszych grupach bal andrzejkowy. Dzieci tańczyły samodzielnie, w parach, na gazecie, z balonami, pod jednym parasolem. A wszystkim zabawom i wróżbom towarzyszyła dziecięca ciekawość poznawania i doświadczania oraz radość i zadowolenie ze wspólnie spędzonego czasu.

Dzień Pluszowego Misia

24 listopada 2017 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia.

Z tej okazji dzieci we wszystkich grupach przedszkolnych przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi misiami. Przez cały dzień misie towarzyszyły dzieciom w różnorodnych zabawach ruchowych i tanecznych. Nie zabrakło opowiadań o misiach oraz piosenek m. in.  "Stary niedzwiedź mocno śpi", "Jadą, jada misie", ""Ja jestem niedzwiadek". Przedszkolaki prezentowały swoje misie, opowiadały jak się nimi bawią w domu, wykonywały misiom masażyki, gimnastykowały się razem z misiami. Podsumowaniem "misiowego" dnia było wykonanie  pracy plastycznej, której motywem przwodnim był miś.

Dzięki wykonanym pracom przybyło misi w przedszkolu ku ogólnej radości i zadowoleniu dzieci.

Rozstrzygnięcie konkursu pt. CZYTANIE - LUBIĘ TO",

W dniu 22.11.2017 r. mieliśmy zaszczyt uczestniczyć w rozstrzygnięciu konkursu plastycznego pt. CZYTANIE - LUBIĘ TO", zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy z okazji swojego 70-lecia.

Wychowanek Przedszkola Niepublicznego "Radosny Delfinek" SZYMON BEREZIUK otrzymał wyróżnienie za pracę plastyczną pt. "Kot w butach"

Dziękujemy za zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie. 

Wielkie brawa oraz gratulacje składamy Szymonkowi!

Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, 20.11.2017

20 listopada 2017 roku po raz trzeci  w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Z tej właśnie okazji w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbyły się specjalne zajęcia we wszystkich grupach przedszkolnych.

Przeprowadzone zostały pogadanki na temat praw dziecka, o ich potrzebach oraz o roli rodziców i opiekunów.

Dzieci na zajęciach dzieliły się swoimi własnymi spostrzeżeniami na temat powodów do radości i uśmiechu  oraz mówiły o tym co może powodować, że mały człowiek jest smutny i co mu sprawia przykrość. Krasnale wiedzą już, że mają prawo do radości, uśmiechu, zabawy, spokojnej nauki i ciekawego poznawania otaczającego nas świata. Taki dzień jest także okazją do tego, abyśmy My dorośli nigdy o tym nie zapominali. My jako przedszkole wierzymy, że dobrze ugruntowana wiedza dziecka, poczucie jego własnej wartości oraz świadomość swoich praw da dzieciom dobre podstawy do bycia w przyszłości wspaniałym człowiekiem, rodzicem i obywatelem.

Harmonogram zajęć dodatkowych na XII 2017 r.

Harmonogram zajęć dodatkowych w Przedszkolu Niepublicznym „Radosny Delfinek”

w grudniu 2017 r.

Projekt nr RPDS.10.01.04-02-0019/16-00 „Radosny Delfinek-rozszerzenie oferty edukacyjnej oraz uruchomienie 14 nowych miejsc przedszkolnych”

 

Poniedziałek: 04, 11, 18

- od 9.00 do 10.00 - z. plastyczne niekon. - warsztaty mydlarskie      - grupa „O” i DELFINKI

tylko dnia 11.XII

- od 13.00 do 13.30 - gimnastyka korekcyjno-kom.                  - grupa „O” i DELFINKI

Wtorek: 05, 12, 19

- od   9.00 do 10.00 - zajęcia socjoterapeutyczne                 - grupa „O” i DELFINKI

tylko dnia 05.XII

- od   9.00 do 10.00 - zajęcia socjoterapeutyczne                             - grupa RYBKI

tylko dnia 12.XII

- od 10.00 do 11.00 - zajęcia socjoterapeutyczne                             - grupa OŚMIORNICZKI

tylko dnia 12.XII

- od 10.10 do 11.00 - zajęcia z artystami, pisarką                          - grupa „O” i DELFINKI

tylko dnia 12.XII

- od 09.15 do 10.00 - zajęcia z artystami, muzykami                    - grupa OŚMIORNICZKI

tylko dnia 19.XII

- od 13.45 do 14.15 - gimnastyka korekcyjno-kom.                  - grupa OŚMIORNICZKI

- od 15.15 do 15.45 - gimnastyka korekcyjno-kom.                  - grupa RYBKI

Środa: 06, 13, 20, 27

- od 12.00 do 13.00 – z. teatralne „Zabawy Mikołajkowe  ”     - grupa RYBKI

- od 9.30 do 10.00   - język angielski                                          - grupa OŚMIORNICZKI

- od 13.00 do 13.30 - gimnastyka korekcyjno-kom.                  - grupa „O” i DELFINKI

Czwartek: 07, 14, 21, 28

- od 11.10 do 11.55 - rytmika                                                       - grupa OŚMIORNICZKI

- od 13.45 do 14.15 - gimnastyka korekcyjno-kom.                  - grupa RYBKI

Piątek: 01, 08, 15, 22, 29

- od 13.45 do 14.15 - gimnastyka korekcyjno-kom.                  - grupa OŚMIORNICZKI

- od 14.30 do 15.30 – zajęcia logopedyczne                              - grupa OŚMIORNICZKI

Grupa „O” i DELFINKI jest łączona.

 

Wszystkie zajęcia są realizowane w siedzibie PN „Radosny Delfinek” w Świdnicy, ul. Armii Krajowej 10.

Realizacja zajęć dodatkowych wyłącznie w ramach projektu.

 

Dyrektor mgr Krystyna Orłowska

Ośmiorniczki i Rybki na zajęciach w Bibliotece Miejskiej

15 listopada 2017 r. dzieci z najmłodszych grup "Ośmiorniczki" i "Rybki" uczestniczyły na zajęciach edukacyjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Świdnicy. Do Biblioteki dzieci dotarły na własnych nóżkach, co było dużym sukcesem zwłaszcza dla najmłodszych 3-letnich dzieci.

Na zajęcia do pani Bibliotekarki, oprócz dzieci, przybył również "Bajkomat", który przyniósł ze sobą różne skarby, listy, zadania do wykonania. Dzieci, podczas zajęć, wykonywały rozmaite zadania, i umysłowe, i ruchowe. Bawiły się przy nich bardzo dobrze. W nagrodę pani Bibliotekarka przeczytała dzieciom bajkę o Wróżce Sprzątuszce, która zachorowała, gdyż nikt, w Zaczarowanej Krainie, nie chciał pomóc jej porządkach. Dzieci z uwagą wysłuchały bajki. Potrafiły odpowiedzieć na każde zadane pyanie. Na koniec otrzymały i pokolorowały malowanki z postacią Wróżki Sprzątuszki.

Przedszkolaki podziękowały pani Bibliotekarce za interesujące zajęcia oraz otrzymane zakładki do książek. W dowód wdzięczności wręczyły ręcznie wykonany, jesienny świecznik. Zanim wróciły do przedszkola pobawiły się jeszcze na placu zabaw, który znajduje się w Bibliotece.

Dziękujemy i już czekamy na kolejne zajęcia!

Flash Mob "11 minut poezji", 10.11.2017 r.

10 listopada 2017 r. o godz. 11.00, w Świdnicy, na placu przy ul. Franciszkańskiej miał miejsce Flash Mob "11 minut poezji". Było to wydarzenie patriotyczne obchodzone z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Świdnicy. Starsze dzieci (Delfinki i Zerówka) z Przedszkola Niepublicznego "Radosny Delfinek" wzięły udział w przedsięwzięciu. Specjalnie na tę okazję, dzieci z wychowawcami, przygotowały symbole patriotyczne, biało-czerwone kotyliony. Od organizatorów natomiast otrzymano dużą flagę Polski i biało-czerwone parasolki. Na rozpoczęcie zabrzmiał dzwięk syreny. Punktualnie o godzinie 11.00 wszyscy zebrani przeczytali wiersz Kazimierza Wierzyńskiego pt. "Listopad 1918" Następnie odbył się przemarsz po placu oraz pamiątkowe zdjęcia. 

Dzień Postaci z Bajek w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek"

Dnia 06 listopada 2017 r. Przedszkole Niepubliczne "Radosny Delfinek" odwiedziły wspaniałe postacie z różnych bajek i baśni.

Bajki powinny umilać czas dzieciom, ale także uczyć i pokazywać sytuacje, z którymi mają na co dzień do czynienia w sposób bardziej przystępny, atrakcyjny niż tylko pogadanka. Dzięki bajkom dzieci mogą wczuć się w sytuację głównego bohatera, zobaczyć jak on radzi sobie z problemami, przeanalizować jego postępowanie i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Temu celowi służyły obchody Dnia Postaci z Bajek w naszym przedszkolu.

Dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, w tym dniu, przebrały się za ulubioną bajkową postać. Postacie, które przybyły do przedszkola to m. in. :  Królewna Śnieżka, Spider-Man, Bob Budowniczy, Myszka Minni, Myszka Miki, Kot w Butach, Masza i Niedzwiedź, Minionek, Kopciuszek, Księżniczka Elza, Śpiąca Królewna, Hrabia Drakula, Lord Wader, Księżniczka Aurora, Czarnoksiężnik, Indianka, Kobra, Kowboj, Dekarka, Biedroneczki.

Dzień Postaci z Bajek, w gupach Ośmiorniczki, Rybki, Delfinki, Zerówka bogaty był w zabawy i konkursy.

W grupie Ośmiorniczki dzieci najpierw opowiadały o wybranych przez siebie postaciach, a następnie miały do wykonania różne bajkowe zadania. Dzieci, przy muzyce, improwizowały ruch postaci z bajek, układały bajkowe puzzle, nazywały bajki, odgadywały tytuły bajek na podstawie zagadek, zmagały sie z pokonaniem Baby Jagi. Specjalnie, na tę okazję, odbył się Bal Postaci z Bajek, wspólne zabawy i tańce przy muzyce. Dzieci tworzyły pociąg, kółeczka, dobierały się w pary, tańczyły indywidualnie i w grupie. Świetnie się bawiły przebrane za różnych bajkowych bohaterów. 

Grupa Rybki miała możliwość przypomnienia, poznania najpiękniejszych bajek i baśni m. in. "Jaś i Małgosia", "Kopciuszek", "Królewna Śnieżka", "Czerwony Kapturek", "Pinokio", "Trzy świnki", "Dziewczynka z zapałkami". Wszystkie dzieci z grupy przedstawiły się z jakiej są bajki, po czym, na czarodziejskim dywanie, przeniosły się do Krainy Baśni. Powstały dwie bajkowe drużyny, które uczestniczyły w licznych konkursach i zabawach. Odgadywały bajkowe zagadki, szukały właściwych ilustracji i rekwizytów do danej bajki, pomagały Kopciuszkowi oddzielić kaszę od fasoli, bawiły się z "magiczną liczbą" rozwijającą pamięć i sprawdzającą znajomośc bajek. Drużyny zremisowały. Dzieci wykazały się dobrą znajomością bajek. Nie zabrakło również "baśniowego balu".

Dzieci z grupy Delfinki i Zerówka przywitały się zabawą taneczną "Bajkowa kostka", podczas której każda postać musiała zatańczyć do piosenki "Witajcie w naszej bajce". Następnie były zagadki "Czerwonego Kapturka" oraz trafianie gazetowymi kulkami w postać Baby Jagi. Dzieci naśladowały ruchy bajkowych postaci w zabawie ruchowej "Bajkowe postacie". Wykazały się również znajomością bajek w zabawie "Prawda i fałsz" . Uczestniczyły w zabawie sensorycznej oddzielając koraliki od pianek, które celowo zostały zmieszane. Pomiędzy zabawami odbywały się tańce hulańce, które uwielbiają dzieci. Na zakończenie bajkowego dnia dzieci farbami namalowały swoje postacie.

Wszystkie dzieci, po obfitującym w radosne wydarzenia dniu, były zmęczone, ale również uśmiechnięte i zadowolone.

Zabawa była przednia, a stroje przepiękne!

Dziękujemy i dzieciom i wychowawcom za wspólne gry i zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.Sprawdź, czym są pliki cookies www.wszystkoociasteczkach.pl.

Jeżeli wyrażasz zgodę i akceptujesz nasze cookies, kliknij w button