Kim jestem i czym się zajmuję?

Mam 55 lat i jestem pracownikiem Biura Zarządu Galerii Świdnickiej. Posiadam wykształcenie wyższe w obszarze Zarządzania. Ze Świdnicą jestem związana od 2000 roku. Od tego czasu angażuję się w prace społeczne realizowane na terenie miasta m.in. w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Przed laty bywałam jej głównym koordynatorem i twórcą sztabu, a w tegorocznym Finale wraz z moją wnuczką Anią, z której jestem bardzo dumna, pracowałyśmy jako wolontariuszki.

Bardzo ważne są dla mnie sprawy dzieci i młodzieży, a szczególnie organizacja ich czasu wolnego. Doświadczenie, jakie wyniosłam z pracy w Świdnickim Ośrodku Kultury, w którym spędziłam ponad 10 lat pokazuje, że młodzież, która uczestniczy w dodatkowych zajęciach pozalekcyjnych uczy się integracji z grupą, jest otwarta i twórcza, a zdobyte przez nią doświadczenia przekładają na sukcesy w życiu dorosłym.

Równie istotne i bliskie są mi sprawy świdnickich seniorów. Uważam, że należy wzmocnić aktywność osób starszego pokolenia oraz sprawić, by poczuli swoją wartość, godność i czuli się potrzebni społeczeństwu i najbliższym. Aktywizacja seniorów, której jestem zwolenniczką, pozwala na nabycie konkretnych umiejętności i odnalezienie się we współczesnym świecie. Chciałabym wesprzeć organizację integracji środowiska senioralnego, ponieważ ma ono bardzo duży potencjał i może być inspiracją dla młodszego pokolenia. Osiedlowe Kluby dla seniorów to pomysł, który przy wsparciu władz miasta i środków zewnętrznych pozwoliłby na realizację wielu ciekawych i sprawdzonych już na świecie programów.

"Poczujmy się lepiej na naszym osiedlu"