Z życia przedszkola

W dniach 22-23 marca 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obochodziliśmy "Światowy Dzień Wody". Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa woda w życiu człowieka, zwierząt i roślin. Wspólnie z wychowawczyniami omawiały sposoby oszczędzania wody oraz rozmawiały dlaczego należy o nią dbać. Oglądały również obrazki wód zdrowych i zanieczyszczonych.

Dnia 17 marca 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodzono Światowy Dzień Morza. W każdej grupie przedszkolnej odbyły się tematyczne gry i zabawy. Dzieci w tym dniu przyszły do przedszkola ubrane w niebieskich kolorach.

Dnia 23 lutego 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbył się konkurs recytatorski pt. "ABC przedszkolaka". W konkursie uczestniczyły wszystkie dzieci obecne w tym dniu w przedszkolu. W każdej grupie przedszkolnej stopień trudności deklamowanych wierszyków dopasowany był do wieku uczestników. Dzieci doskonale poradziły sobie z zadaniem. Sprawiły tym samym wiele radości, zachwytu i wzruszeń komisji oceniającej umiejętności recytatorskie dzieci.

Dnia 17 lutego 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbyły się edukacyjne zajęcia z okazji Dnia Kota. Z tej okazji specjalistki- animatorki pani Kasia i pani Magda przygotowały dla każdej grupy przedszkolnej tematyczne ciekawostki oraz zabawy muzyczno-ruchowe. A panie wychowawczynie zamieniły przedszkolaki w kotki i wspólnie z dziećmi wzięły udział w przedsięwzięciu.

W dniu 26 stycznia 2021 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbył się konkurs plastyczny pt. "Pomocna dłoń". Dzień wcześniej we wszystkich grupach przedszkolnych wychowawczynie przeprowadziły zajęcia dydaktyczne związane tematycznie z konkursem. Dzieci wypowiadały się na temat pomocy, jakiej można udzielać innym osobom. Podawały przykłady pomocy względem np. koleżanek, rodziców, dziadków. Przedszkolaki obejrzały i omówiły ilustracje, które przedstawiały pomoc koleżeńską w grupie przedszkolnej oraz w różnych sytuacjach życiowych.


Szanowne Babcie, Szanowni Dziadkowie!
Z okazji Waszego święta życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze.
Niech wszystko się spełnia, o czym marzycie i o czym śnicie.
Życzymy dużo szczęścia i radości, sto lat życia, mało złości.
Dni spokojnych, pełnych wygód, dużo słońca wielu przygód.

W Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" w dniach 12 i 14 stycznia 2021 r. odbyły się niekonwencjonalne warsztaty plastyczne dla przedszkolaków.Tym razem dzieci z każdej grupy, ze swoimi wychowawczyniami, przygotowywały niespodzianki dla swoich BABĆ i DZIADKÓW. Pomagały naszym przedszkolakom specjalistki od zadań nietypowych Pani Kasia i Pani Gosia.

Dnia 28 grudnia 2020 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" odbył się konkurs plastyczny "Moje emocje". Wzięły w nim udział wszystkie dzieci z każdej grupy przedszkolnej. Konkurs plastyczny poprzedzony był wcześniejszymi zajęciami o emocjach. W dniu konkursu, dla przypomnienia, dzieci ze swoimi wychowawczyniami rozmawiały, nazywały i opowiadały kiedy i w jakich sytuacjach przeżywają różne stany emocjonalne. Następnie zadaniem dzieci było wykonanie rysunku przedstawiającego wybrane przez siebie emocje. Dzieci wykazały sie dużą wyobraźnią i pomysłowością. Prace były różnorodne.

Dnia 07 grudnia 2020 r. Święty Mikołaj odwiedził dzieci z Przedszkola Niepublicznego "Radosny Delfinek". Dzieci od rana cieszyły się z wizyty i z niecierpliwością wygladały Świętego Mikołaja. I w końcu doczekały się. Świety Mikołaj odwiedził jako pierwszą grupę "RYBKI" ,najmłodszych przedszkolaków. Następnie Mikołaj spotkał się i rozdawał prezenty w grupie "DELFINKI". Na koniec odwiedził najstarsze dzieci z grupy "Zerówka". Święty Mikołaj, w każdej grupie spędził trochę czasu. Dzieci mogły porozmawiać z Mikołajem, zadwać mu różne pytania, wspólnie zaśpiewać.

Dnia 27 listopada 2020 r. w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek", w każdej grupie przedszkolnej, odbyły się zabawy z wróżbami andrzejkowymi. Dzieci miały okazję zapoznać się z tradycją ludową związaną z obchodamii Wigilii Św. Andrzeja, która przypada na 29 listopada.Przedszkolaki poznały różne wróżby andrzejkowe m. in. wróżbę "Moneta w studni". Miska przedszkolna pełniła rolę studni. Moneta, która wpadła do wody spełniała życzenie danej osoby. Poznawały imię sympatii, męża lub żony w zabawie "Serce" Nakłuwały serduszka szpileczkami. Na serduszkach były wypisane imiona żeńskie i męskie.

Dnia 25 listopada w Przedszkolu Niepublicznym "Radosny Delfinek" obchodziliśmy "Dzień Pluszowego Misia". W każdej grupie "misiowe" zajęcia rozpoczęły się od przypomnienia historii powstania pluszowego misia. Następnie dzieci  opowiadały o bajkach, w których występują misie. Oglądały różne obrazki przedstawiające misie. Opisywały wygląd misi. Odgadywały zagadki z jakich bajek one pochodzą. Jak okazało się dzieci doskonale znają swoich misiowych przyjaciół.